RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Who know's maybe......

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 7:45 am

Stateam cu privirea atintita spre fereastra deschisa ,si priveam cum ploaia incepea sa cada se lovea de pervazul geamului ,picurand din ce in ce mai rapid ,amintirile lasate in trecut se scurgeau in mintea mea parca acum cand si afra totul este atat de trist si amintirile vor sa iasa si ele la iveala ,incercand sa ignor acel sentiment de vinovatie ma-m asezat langa pian si am vrut sa cant dar singurul cantec pe care mi-l amintisem era acela pe care i-l cantam ei .


Ultima editare efectuata de catre Usui Renjou in Vin Dec 23, 2011 2:46 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 7:59 am

Pasesc usor spre sala de muzica si deschid usa . Acolo zaresc un baiat asezat la pian . Si eu tot la pian vroiam sa cant asa ca am decis sa astept pana ce termina el . Dupa care m-am asezat pe un scaun de langa fereastra si am privit ploaia .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 3:04 pm

Apasand clapele pianului acesta scoase sunetele unei melodii melancolice care avea grija sa imi readuca amintirile cele pe care incercam sa le uit acum amintirile aceelea parca erau niste derularilari care veneau intr-una si nu se opreau dar stiam cum sa le opresc,trebuia doar sa imi opresc mainile care atingeau clapele pianului.
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeVin Dec 23, 2011 3:08 pm

Baiatul de la pian incepuse sa cante . Melodia pe care o canta se potrivea cu privelistea melancolica deafara . Imi placea cum canta , asa ca am continuat sa-l ascult . ...Cred ca era trist in sufletul lui , de obicei incerci sa exprimi ceea ce e in sufletul tau prin diferite activitati , cum ar fii desenatul , cantatul sau dansul .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 9:42 am

Oprindu-ma din cantat incep sa imi lipezesc gandurile si amintirile acelea chinuitoare dispareau una cate una incetul cu incetul dar imediat ce imi ridic privirea dinspre clapele pianului observ ca nu eram singur in sala de muzica ci mai era inca o fata dar pe care nu am auzit-o cand am intrat si nu eram sigur daca ea auzi-se melodia pe care am cantat-o fiindca nu i-am auzit pasi cand a intrat ceea ce este ciudat deorece deobicei chiar daca cantam stiam cand mai era inca o persoana cu mine in camera.
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 9:55 am

Picaturile de ploaie se izbeau de frunzele copacilor din fata ferestrei parca aplaudandu-l pe cel care manuia cu atata usurinta clapele pianului . Baiatul se oprise din cantat si isi indreptase privirea spre mine , asa ca i-am zambit si am inceput sa-l aplaud .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:10 am

Ridicandu-mi privirea si vazand-o pe tanara care ma aplauda-se am fost un pic uimit de gestul sau si am schitat un zambet vizibil pe fata.
-Si tu ce faci aici? intreband-o pe tanara poate paream misogin ca ia-m pus aceea intrebare asa direct ,sper sa nu ma vad o persoana incuiata , careia ii pasa doar de sine insusi si raneste alte persoane.
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:16 am

- Imi pare rau , nu am vrut sa te deranjez . Cautam un loc unde sa cant la pian , asa ca am decis sa astept pana ce termini .
Poate ca nu fusese o idee buna sa raman acolo .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:27 am

-A pai atunci poti sa iei loc deorece eu am terminat de cantat.Poate ar trebui sa raman sa vad cum canta la pian adica nu intotdeauna ai ocazia sa dai peste alte persoane care sa se priceapa la acest instrument dar ma intreb cat de bine se pricepe ea la pian deorece nu as vrea sa stau si sa aud cum clacheaza in anumite parti si poate prezenta mea o deranjeza dar mai bine as intreba-o daca pot sa stau si sa ascult melodia pe care ar vrea sa o cante la pian.
-Te superi daca stau sa ascult ce melodie vrei sa canti la pian?
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:31 am

- Multumesc ! Poti ramane cat doresti !
Mi se parea corect eu ascultasem melodia lui , iar acum el o asculta pe mea . Chear daca nu era o melodie prea vesela speram ca ii va placea . Apoi m-am asezat la pian si am inceput sa cant :
Yiruma - A River Flows In You
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:40 am

Imi iau incet un scaun pe care il pun in spatele fetei dar la cativa centimetri departare deoerece nu vroiam sa o deranjez in timp ce canta si nici sa nu fac zgomot cu scaunul pe care l-am luat iar dupa ce m-a asez ascult melodia care imi era destul de necunoscuta ceea ce pentru mine era ciudat deoarece persoanele pe care le cunoscusem deobicei preferau sa cante o melodie classica la pian fara sa se complice fiind ca stiau ca pot face anumite greseli si nu vroiau sa dea prost in fata unei persoane dar poate fata aceasta pe care abiam cunoscut-o ma va impresiona dar cine poate sti...
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 10:48 am

M-am asezat , mi-am pus mainile deasupra clapelor , am inchis ochii si apoi am inceput sa cant . Am cantat-o foarte bine , exact cum faceam mereu , deoarece era o melodie ... pe care o cautam si pe care nu multi o puteau auzi , asa ca aveam de gand ca atunci cand o voi auzii sa o reproduc intocmai si deaceea trebuia sa muncesc mai mult si sa ma perfectionez . Dupa ce termin imi intorc capul spre baiat :
- Cum ti s-a parut ?
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 1:49 pm

Ca sa fiu sincer ceea ce cantat fata la pian a fost foarte linistitor pentru mine si sunetele pe care le facea mi-au incantat urechile deorece putine persoane pot canta o asemenea melodie la pian fara sa se incurce.
-Pai cred ca a fost una dintre cele mai bune melodi pe care le-am auzit nu te superi daca te intreb cum te cheama nu?
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 1:53 pm

- Serios ? Iti multumesc ! Eu sunt Crosszeria Yuuki ! Ma bucur sa te cunosc ! ii zic baiatului zambind .
Ma bucuram ca ii placuse melodia .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 2:10 pm

-Defapt eu inca nu m-am prezentat.Dar pentru mine era o placere sa cunosc persoane care aveau un talent in muzica defapt persoane care se pricepeau mai degraba la pian ceea ce nu intalneam foarte des dar fata aceasta se vedea ca are talent si ca a pus suflet can a cantat melodia.
-Si de unde ai invatat sa canti la pian?
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeSam Dec 24, 2011 2:20 pm

- Bunica ma invatat cand eram mica ... Apropo care e numele tau ?
Canta foarte frumos la pian , avea un dar aparte .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 9:55 am

Am auzit ca bunica sa o invatase sa cante la pian ,ce frumos era sa ai pe cineva care sa te invete sa canti la pian si sa te indrume pas cu pas ,iar api ma-m apropiat de acesta si am schitat un zambet ,puanad mana pe clape si scotand un sunet din cand in cand , sunetele scoase erau o armonie de note.
-Usui Renjou.
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 10:04 am

- Ce nume dragut ! ii spun zambind . Apoi ma ridic de pe scaun . Eu o sa plec , sper sa ne mai vedem . Apoi m-am indreptat catre usa .
Sus In jos
Usui Renjou

Usui Renjou


Mesaje : 11
Data de înscriere : 22/12/2011

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 10:14 am

-Multumesc ,ia-m multumit si am urmarit-o cu privirea pe tanara ,analizandui fiecare miscare pe care o facea ,nu eram nicidecum un obsedat doar imi placea sa privesc oameni care erau in jurul meu si sa ii analizez comportamentul ,dupa aceea cantand din nou la pian ,acest lucru imi facea placere dar ma facea si mai fericit daca ma aompania si ea.
Sus In jos
Crosszeria Yuuki

Crosszeria Yuuki


Mesaje : 12
Data de înscriere : 23/12/2011
Varsta : 28

Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitimeDum Dec 25, 2011 10:18 am

Apoi am iesit afara din sala de muzica dupa care Renjou incepuse sa cante la pian . Asa ca m-am rezemat de peretele de langa usa si am ascultat melodia pe care o canta . Suna divin ...
Sus In jos
Continut sponsorizat





Who know's maybe...... Empty
MesajSubiect: Re: Who know's maybe......   Who know's maybe...... Icon_minitime

Sus In jos
 
Who know's maybe......
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG :: Conacul :: Sala de Muzica-
Mergi direct la: