RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 White nights

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: White nights   White nights Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:22 am

OOC: 23:00 furunta

IC: Era aproape miezul noptii si Alessandra , se invartea in pat incercand sa doarma , dar nu prea avea noroc.Se ridica intr-un final de pe suprafata moale a patului si iesi incet din camera , purtand doar un maieu pe corp si o pereche de pantaloni scurti.Pasii o purtara spre balcon si pasi pe gresia rece zambind.Ploua , dar ei nu ii pasa.Se rezema cu mainile de balustrada , privind inainte in gol , lasand picurii reci de ploaie sa ii mangaie corpul.
Nu avea somn , defapt nu avea chef de absolut nimic in acel moment.Ofta , urcandu-se cu picioarele pe balustrada si se plimba de la un capat la altul , avand un echilibru perfect.Pe chip ii aparu un mic zambet dulce.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:27 am

Cum nu avea somn, Izaya se hotara sa iasa putin afara in ciuda faptului ca era o furtuna groaznica. Isi lua un hanorac pe el, blugii si iesi pe usa. Isi aprinse o tigara intre timp,fumand cu pofta din ea fara sa schiteze vreun gest. Picaturile reci de ploaie se izbeau de chipul sau palid, iar vantul batea din toate directiile.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:30 am

Continua sa se plimbe pe balustrada , in ciuda faptului ca toata era uda si ii era si putin frig , dar nu vroia sa se intoarca in camera ei .Nu ii era somn si prefera sa stea in ploaie decat sa stea inchisa intre patru pereti.Ofta din nou.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:40 am

Plictiseala era mare. Habar nu avea ce sa faca. In cele din urma, termina tigara aruncand-o apoi o calca cu varful papucului pentru a o stinge. Se aseza pe o banca, inchizand ochii apoi se lasa pe spate.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:45 am

Piciorul ii aluneca de pe bara ca nu era prea atenta cum umbla , picand in gol.
-La naiba..murmura spargand linistea din jurul lui si se prinse la timp de bara tinandu-se , avand grija sa nu mai alunece.
Privi in jur , stand asa atarnata de bara amuzand-o propria sa pozitie in acel moment.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:13 am

Baiatul aparu ca din umbra luand-o usor in brate.
- Data viitoare, sa fii ceva mai atenta, schita el un zambet punand-o finut jos.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:12 am

Il privi uimita cand aparu de nicaieri si o lua in brate.Il privi , zambind stenjenita avand mainile pe dupa gatul sau.
-Mersi si da voi fi mai atenta.spuse.
Nu se astepta sa mai gaseasca pe cineva pe acolo , mai ales ca si ploua .Isi muta privirea de la chipul sau dandu-se un pas in spate simtind balustrada rece.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 11:06 pm

- Ma bucur ca nu ai patit nimic, adauga brunetul pe un ton calm privind-o ceva mai bland. Nu-i nimic, cel mai bine e ca am fost aici. Puteai sa patesti ceva, surase pe sub mustati mutandu-si privirea in alta parte.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:37 am

Chicoti incet , tragand putin de tricoul ce ii statea lipit de corp si o enerva nu alta.
-Ehh nu este asa mare distanta.spuse ganditoare privind in jos.
Avea dreptate , daca cadea nu patea nimic , sau cel putin asa credea pana la urma era vampir ce naiba?
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 12:03 am

- Stiu ca distanta nu era prea mare si ca nu pateai nimic, dar nici sa atarni acolo nu puteai..., spuse el si intre timp isi scoase pachetul de tigari din haina fumand apoi cu pofta.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitimeMier Dec 21, 2011 7:42 am

Chicoti incet , asezandu-se cu fundul pe balustrada.
-Da , asta asa este.spuse oftand usor si privindu-l.Si ce faci pe aici?intreba mai mult din plictiseala.
Deobicei cand nu avea ce face , vorbea sau facea o prostie.Din doua una , sau amandoua depinde de ziua pe care o avusese.
Sus In jos
Continut sponsorizat





White nights Empty
MesajSubiect: Re: White nights   White nights Icon_minitime

Sus In jos
 
White nights
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG :: Conacul :: Balconul-
Mergi direct la: