RPG
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


rpg
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Totul o sa fie bine...cred!

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 1:44 am

Ora 00:00

Izaya se plimba prin padurea blestemata de unul singur, fara nici o frica. Intotdeauna a auzit tot felul de zvonuri de aceasta padure dar era genul care pana nu vedea, nu credea. Nu prea ii pasa de nimic. La un momentdat dadu de un mic lac, asezandu-se apoi pe marginea acestuia inspirand aer adanc in piept. Nu patise nimic. Se pare ca zvonurile erau doar zvonuri.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:13 am

Se plimba aiurea prin padure , fara un loc anume , in care vroia sa mearga.Ofta plictista , ca si asa nu avea ce sa faca si continua sa se plimbe .Ajunse langa lac si nu se mai obosi sa priveasca in jur , asezandu-se pe margine si descaltandu-se , bagandu-si picioarele in apa calda , pentru ea.Privi cerul ganditoare , incepand sa fredoneze o melodie.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:17 am

Deodata auzi glasul cuiva. Mai exact, o fata care canta. Se ridica usor de jos, indreptandu-se catre aceasta. O privi fara sa zica absolut nimic, rezemandu-se de un copac din apropiere. Isi scoase din buzunarul hainei pachetul cu tigari,fumand cu pofta dintr-una.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:19 am

Plictisita isi scoase picioarele din apa si se lasa pe spate privind cerul instelat zambind si continuand sa fredoneze o melodie.Nu prea ii pasa daca mai era cineva in jurul ei.Ofta si incepu sa isi muste buzele inchizandu-si ochii.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:24 am

- Frumos..., spuse el ceva mai stins facandu-si aparitia parca din umbra. O privi pe fata, fumand in continuare fiind foarte calm. Se lasa pe vine, trecandu-si mainile prin parul sau usor ravasit de vant.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:26 am

Tresari la inceput si isi deschise ochii , privindu-l pe baiatul ce tocmai aparu zambind usor , stand in sezut.
-Mersi.spuse pana la urma , analizandu-l scurt.
Nu se astepta sa mai dea de cineva pe acolo , dar macar avea companie nu?Macar atat.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:29 am

- Nu ai pentru ce, schita el un zambet micut in coltul gurii asezandu-se apoi langa ea. Deranjez?, o privi cu ochi mari stingandu-si apoi tigara ce tocmai o terminase. Cu toate ca era cateodata un nesuferit, putea fii si prietenos.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:31 am

Zambi la randul ei , privindu-l in continuare.
-Nu , chiar deloc.spuse calma.Alessandra.se prezenta pana la urma , pastrandu-si acel zambet dulce pe chip.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:47 am

- Ma bucur atunci, adauga aceasta privind-o in continuare foarte atent. Izaya, se prezenta in cele din urma analizand-o din cap pana in picioare. Incantat!, isi trecu mainile peste fata fara sa mai zica nimic apoi.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeDum Dec 18, 2011 2:48 am

-Deasemenea.spuse zambind si privind in jurul ei apoi din nou pe baiat.Si ce faci pe aici?intreba curioasa stand turceste cu fata spre el, aranjandu-si tricoul.
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 12:20 am

- Am venit doar din plictiseala. Multe zvonuri se spunea despre aceasta padure, dar eu nu am vazut nimic. Deci...sunt doar zvonuri!, spuse senin ridicand din umeri. Dar tu? isi indrepta privirea catre aceasta zambind.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeLun Dec 19, 2011 5:15 am

-Nu aveam somn si mda , am vazut si eu ca sunt doar zvonuri.spuse chicotind incet si privind aiurea in jur oftand.
Nu avea chef de nimic si nici sa mearga inapoi in camera nu era cea mai buna solutie pe care o gasea.Se lasa pe spate din nou privind cerul .
Sus In jos
Orihara Izaya

Orihara Izaya


Mesaje : 16
Data de înscriere : 18/12/2011
Varsta : 31

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 12:15 am

- Vorbe goale, murmura aceasta. Vrei sa facem ceva anume?, o intreba pe fata pe un calm chiar de speriat. Nu prea il vedeai pe el sa-si iasa din fire sau altceva. Se plictisea si nu avea ce face.
Sus In jos
Alessandra Denvers

Alessandra Denvers


Mesaje : 36
Data de înscriere : 17/12/2011

Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitimeMar Dec 20, 2011 8:39 am

Dadu incet din umeri intorcandu-se privirea spre el.
-Orice , ca si asa ma plictisesc.spuse zambindu-i dulce si privindu-l clipind de cateva ori.
Se plictisea de moarte si atunci trebuia sa streseze pe cineva , pe oricine doar sa nu se plictiseasca.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Totul o sa fie bine...cred! Empty
MesajSubiect: Re: Totul o sa fie bine...cred!   Totul o sa fie bine...cred! Icon_minitime

Sus In jos
 
Totul o sa fie bine...cred!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RPG :: Imprejurimi :: Padura Blestemata-
Mergi direct la: